Fiziksel aktivite ve sağlığımız üzerinde bir etkisi

Adam çevrili doğal dünya (geoszférák, biyosfer, nooszféra, tekno küre) ve sosyal (alanında üretim ve tüketim.) çevre ayrılabilir. Çünkü iş biridir en baskın insan faaliyetleri ve yaşam, önemli bir bölümünü iş yükü, çalışma şartları, dekore edilmiş, ile rolü, daha çok, genel olarak, önemli bir arıza ve diğer sağlık riskleri.

 

Olumlu bir etki egzersiz

Canlı organizmaların çevre, katı madde ve enerji, hareket açık sistemler. Sürekli değişen dış çevre organizasyon iç sürekli korumak istiyor (homeostasis), fizyolojik şartlarda değişen dış koşullara meydan iş için daha az değiştirilmiş uyum (adaptasyon mekanizması). Ancak, eğer ortamda aşırı değişiklikler ya da kuruluş adaptif mekanizmalar eksik, bu nedenle, değişim hızı aşıyor yeteneği, organizasyon, uyum, sınır oluşur vücut, tersine çevrilebilir, ya da, daha ciddi durumlarda kalıcı hasar.

İş sağlığı ve ilişkiler tıbbi muayene. Bir yandan, işi ve çevre üzerindeki etkileri işçi sağlığı, öte yandan, beceri, sağlık durumu çalışanı etkiler işçi. Operasyon sırasında, çalışan kişinin çabaları ulaşmak için, daha geniş anlamda, tüm dış etkenler ve vücut değişiklikleri meydana gelir bu iç ortama sürekli bir tehdit. Stres olabilir, malzeme, enerji ya da bilgi parçacığı, onların kaynağı dahili veya harici çevre üzerindeki etkileri temel fizyolojik sınır içinde veya patolojik değişiklikler neden.

Malzeme akışı izlenebilmektedir yük oluşabilir değiştirilmesi ile gaz, tuz, su, ev, veya yemek; enerji akışı tabanlı bir gerginlik olabilir mekanik (kas çalışması) ve ısı (homoiotermia hizmet); bilgi akışı, ve, bu nedenle, ve bir eylem olabilir fizyolojik (organoleptik), zihinsel (bellek, veri analizi) ve psikolojik (percepív, duygusal) gerilim.

Etkisi deformasyon sonucu olarak, tek tek ve bazen de değişen derecelerde, hava ve yön değiştirme fonksiyonu sipariş miktarı. Gerginlik, aksine kullanım toplulaştırılmış göstergeler (örneğin, oksijen tüketimi, nabız, vb.) ile ödüllendirilir. Tersinir ve tersinmez sağlık zarar görmesini önlemek amacıyla, tedavi optimal düzeyde tutmak için çalışmayı siyah ve çevre patojenler seviyesi yük çalışmak için bir çalışanın (bakınız) dikkate alarak, özelleştirme kullanılabilir.

 

 

Fiziksel aktivite-depresyon için tedavi


Fiziksel ve zihinsel çalışma, Egzersiz sırasında kullanımı, özellikle kas sistemi aşağıda. Kasların ihtiyaç halinde kasların oksijen ihtiyacı önemli ölçüde artar; kan akımı, ortalama olarak, mahkemeye bir itiraz durumunda ise 12 kez, oksijen tüketimi 20 kat (fiziksel aktivite 50 kat) artış. Kasları çalışır, her başında belirli bir ölçüde oksijen eksikliği özelliğidir darbe-değişken çalışma arttı (oksijen borcu), saldırı göreceli eksikliği oksijen başlaması gerektiğini, aşırı laktik asit.

Kas damarları oluşur, artan kan miktarı, dakikada artırır ve nefes. Eğer alınan miktar laktik asit aşan bir tampon kapasitesi, laktik asit asidoz, damar sistemi ve solunum yolları için seferberlik ek artış. Çünkü kas performansı üzerinde çalışmak için bir %25-30, iç içe enerjinin ise yaklaşık %70 gibi ısı, vücut ısı çeşitli şekillerde (ısı iletkenliği, ısı, konveksiyon, ısı radyasyon, radyofrekans ablasyon), telafi etmek için denemek için. Molernkisly asidoz, metabolik ısı üretimi önemli ölçüde artmıştır, daha fazla yük, yürüyüş düzenlemek. Fizyolojik etkileri laktik asit sonucu asidoz iş günü sürekli uyumsuz bir durum.

Fiziksel çalışma anlamına yük adaptasyonu için, özellikle çalışmak için kalp-damar ve solunum sistemi. Bazı hastalıklar (kronik solunum sistemi hastalığı, hastalığı, hipertansif kalp hastalığı, koroner kalp hastalığı vb.) adaptif reaksiyonlar nedeniyle hasar eşik molernkisly asidoz düşük ve normal yük de geniş bir uygulama olur tipik bir eşlik eden belirtiler (yorgunluk, nefes darlığı, göğüs ağrısı, vb.). İş organizasyonu eğitimleri uzun vadede, ancak, adaptif kapasitesini artırır, izin, büyük bir yük.

Fiziksel, işin ağır, güç tüketimini tarif edilebilir. Bu bağlamda, ayırt basit (<11 kj/dak), orta (11 ila 14 kj/dak) ve şiddetli (14 – 17,5 kj/dak) kategoride (kadın, değeri %70 olarak dikkate alınmalıdır). Ağır fiziksel çalışma, bir üst sınır da sabit yük sınırı (bahçe) yatıyor taşırken, bir saat ya da daha kısa bir süre içinde, sadece birkaç adım, belki de, bu durumda bile, belirli bir saat, dinlenme yapılmalıdır. Bahçede üç kez pik yük (KS) aşan bir zaman önce birkaç dakika için.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *